Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

TRVALE NABÍRÁME NOVÉ ČLENY.

Novinky

Mistrovství ČR v kategorii juniorek - Hradec Králové 2019

17.03.2019 10:36

Naše jediná zástupkyně ženského zápasu Lída Hanzlíková se zúčastnila mistrovství ČR v její kategorii. Ze dvou soupeřek k finálovému boji nastoupila pouze jediná, a to Adriana Horníková. Valerie Pragačová k utkání odmítla nastoupit. Lída zúročila svou tréninkovou přípravu a zaslouženě obdržela titul Mistr ČR. Za její nasazení děkujeme.

Mistrovství ČR v kategorii žáci - Chomutov 2019

24.02.2019 10:45

Letošního mistrovství žáků náš oddíl reprezentoval pouze Jiří Němeček a to ve váze do 57 kg. Pro Jirku to byla na takové soutěži premiéra. Prvotní nervozitu však vystřídal sebevědomý výkon. Ve váze 57 kg startovalo dvanáct zápasníků a mnoho s většími zkušenostmi. Jirka po těžkých bojích nakonec obsadil sedmé místo a do finálových bojů nezasáhl. Věříme, že pokud bude pokračovat v tréninku jako dosud, medailové pozice ho neminou.

Velká cena Chrastavy 2018

05.11.2018 12:46

První listopadovou sobotu chrastavský zápasnický oddíl uspořádal turnaj přípravek a mladších žáků. Nová sportovní hala byla nabita malými zápasníky, kteří měli touhu získat cenné kovy. Nás reprezentovalo šest borců. Bojovali se svou nervozitou a hlavně se svými soupeři. Kov nejvyšší se jim získat nepodařilo, ale za své výkony se nemuseli stydět. 

 

 

Pavel Šidlof přípravka B 25kg  3. místo

 

Jan Zástěra přípravka B 39kg  3. místo

 

Ondřej Votrubec přípravka A 35kg 5. místo

 

Vojta Šidlof přípravka A 39kg   9. místo

 

Matyáš Hajíček přípravka A 47kg 2. místo

 

Ondřej Svačinka přípravka A 52kg 2. místo

 

Turnaj mládeže - Meziboří 2018

14.10.2018 12:08

V sobotu 13. 10. 2018 se konal turnaj mládeže v zápase řecko-římském v Meziboří. Sbírat zkušenosti vyrazili čtyři borci. Pavel Šidlof 25 kg, Matyáš Hajíček 47 kg, Jáchym Okleštěk 68 kg a Ondřej Víta 62 kg. Všichni předvedli očekávaný výkon, i když na čtyři zlaté medaile to nestačilo. Ondřej Víta v těžké konkurenci obsadil čtvrté místo z osmi závodníků. Jáchym Okleštěk skončil třetí. Matyáš Hajíček získal po náročných soubojích bronz. A náš nejmenší, Pavel šidlof, nedal svým soupeřů žádnou šanci. Ve váze do 25 kg zvítězil nad sedmi soupeři a získal tak zlatou medaili. Bylo úžasné, jak tak věkově rozdílná skupina může tvořit jeden tým a vzájemně se podporovat.

Mistrovství republiky v kategorii žáků a juniorů 2018

28.05.2018 10:29

PSK Olymp Praha hostil letošní MČR v kategoriích žáků a juniorů. Za žáky nás reprezentoval Jáchym Okleštěk a Ondřej Víta, za juniory Václav Beran a Martin Králík. Ani jednomu se nepodařilo zasáhnout do finálových bojů. Jáchyma z bojů vyřadilo zranění. 

Mezinárodní turnaj Lidice 2018

21.05.2018 10:08

Letošního Sokolského poháru se zúčastnilo 311 závodníků z 32 oddílů a sedmi států Evropy. Z našeho oddílu se zůčastnil Ondřej Votrubec a obsadil desátou příčku z 21 závodníků v jeho váze 35kg, dále Matyáš Hajíček skončil pátý z jedenácti ve váze 47kg. Oba startovali v kategorii přípravka A. V kategorii žáků ve váze 62kg startoval Jáchym Okleštěk, obsadil páté místo z osmi. Stejně skončil ve váze 68kg Ondřej Víta, pátý z osmi. 

Mistrovství ČR v zápase ve volném stylu žákyň a juniorek

15.04.2018 14:33

Sobota 14.4. 2018 byla vrcholem sezóny pro naše svěřenkyně. Alžběta Beranová (58kg) a Zuzana Svačinková (54kg) startovaly v kategorii starších žákyň, Ludmila Hanzlíková (62kg) v kategorii juniorek. Teplická hala uvítala rekordní dvě stovky závodníků. Obsazení vah odpovídalo důležitosti tohoto sportovního svátku. Dívky se za svůj výkon rozhodně nemusely stydět i prohrané boje nedávaly zadarmo a jejich soupeřky to neměly lehké. Alžběta Beranová obsadila druhé místo, Zuzka Svačinková šesté a Ludmila Hanzlíková třetí místo.

 

Mistrovství republiky v kategorii kadetů a mladších žáků - Jihlava

25.02.2018 14:42

Poslední únorovou sobotu jsme vyrazili do vzdálené Jihlavy s touhou dovézt kovy nejvyšší. Oddíl v kategorii kadetů nás reprezentovali Ondřej Víta a Václav Beran. V mladších žácích zase Matyáš Adamec a Šimon Melichar. Pro Ondřeje to byly první závody a ještě ve vyšší kategorii. Ondřej předvedl pěkný výkon, ale na svoje soupeře zatím nestačil. Václav nějaké vítězství a body získal, ale na stupně vítězů to nestačilo, skončil na 6 místě z jedenácti závodníků. Mladší žáci nám udělali větší radost. Šimon obsadil krásné čtvrté místo a Matyáš zíkal bronzovou medaili. Ve své váze byli nejlehčí a nejmladší, ale předvedli, že i tak se dá vyhrát.

 

Mikulášský turnaj – Krásná Lípa 2017

27.11.2017 13:47

Uplynulou sobotu se velká část našeho oddílu zúčastnila tradičního Mikulášského turnaje  v Krásné Lípě. Organizátoři připravili závodníkům skvělé zázemí a atmosféra turnaje to potvrzovala. Liberečtí zápasníci dovezli celkem 9 medailí, dva poháry za nejtechničtějšího zápasníka ve dvou kategoriích a celkově se umístili na druhém místě v hodnocení zúčastněných oddílů. Na celkovém výsledku se podíleli všichni zúčastnění.

PRAGUE WRESTLING OPEN 2017

02.11.2017 14:59

Poslední říjnovou sobotu jsme se zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje v Praze. Konkurence byla veliká, 230 závodníků z 12 zemí. V kategorii přípravka A nás reprezentovali Matyáš Hajíček, Ondřej Svačinka, Dominik Palas a Matyáš Adamec. V kategorii žáků zase Václav Beran. V těžké konkurenci se nám podařilo získat pouze dvě bronzové medaile a to díky Ondřeji Svačinkovi a Matyáši Adamcovi. Je to pro nás výzva pokračovat v poctivé přípravě a poučit se z chyb, které se projeví v ostrých bojích.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>