Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

Novinky

Mistrovství republiky v kategorii kadetů a mladších žáků - Jihlava

25.02.2018 14:42

Poslední únorovou sobotu jsme vyrazili do vzdálené Jihlavy s touhou dovézt kovy nejvyšší. Oddíl v kategorii kadetů nás reprezentovali Ondřej Víta a Václav Beran. V mladších žácích zase Matyáš Adamec a Šimon Melichar. Pro Ondřeje to byly první závody a ještě ve vyšší kategorii. Ondřej předvedl pěkný výkon, ale na svoje soupeře zatím nestačil. Václav nějaké vítězství a body získal, ale na stupně vítězů to nestačilo, skončil na 6 místě z jedenácti závodníků. Mladší žáci nám udělali větší radost. Šimon obsadil krásné čtvrté místo a Matyáš zíkal bronzovou medaili. Ve své váze byli nejlehčí a nejmladší, ale předvedli, že i tak se dá vyhrát.

 

Mikulášský turnaj – Krásná Lípa 2017

27.11.2017 13:47

Uplynulou sobotu se velká část našeho oddílu zúčastnila tradičního Mikulášského turnaje  v Krásné Lípě. Organizátoři připravili závodníkům skvělé zázemí a atmosféra turnaje to potvrzovala. Liberečtí zápasníci dovezli celkem 9 medailí, dva poháry za nejtechničtějšího zápasníka ve dvou kategoriích a celkově se umístili na druhém místě v hodnocení zúčastněných oddílů. Na celkovém výsledku se podíleli všichni zúčastnění.

PRAGUE WRESTLING OPEN 2017

02.11.2017 14:59

Poslední říjnovou sobotu jsme se zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje v Praze. Konkurence byla veliká, 230 závodníků z 12 zemí. V kategorii přípravka A nás reprezentovali Matyáš Hajíček, Ondřej Svačinka, Dominik Palas a Matyáš Adamec. V kategorii žáků zase Václav Beran. V těžké konkurenci se nám podařilo získat pouze dvě bronzové medaile a to díky Ondřeji Svačinkovi a Matyáši Adamcovi. Je to pro nás výzva pokračovat v poctivé přípravě a poučit se z chyb, které se projeví v ostrých bojích.

Sponzorský dar

05.09.2017 14:14

Chtěli bychom poděkovat firmě PULSKLIMA, jmenovitě panu Jiřímu Křenkovi. Díky jejich daru jsme mohli pořídit novou plachtu na žíněnku. Takže: DĚKUJEME!!!

TRÉNINKY ZAČÍNAJÍ

01.09.2017 19:04

Zápasnící !!! Tréninky začínají od pondělka 4.9.2017. Ve středu se zúčastníme náborového dne a proto vynecháme čtvrteční trénink. Ve druhém zářijovém týdnu už budeme trénovat pravidelně pondělí a čtvrtky jako v minulém školním roce. Už se na Vás těším....

Mistrovství ČR madších žáků / žákyní, kadetů a kadetek v zápase ve volném stylu Plzeň 2017

15.05.2017 10:10

Třináctého května se zúčastnili mistrovství ve volném stylu. V kategorii mladších žáků/yní soutěžila Alžběta Beranová a Jáchym Okleštěk, v kadetech Pavel Knop. Ani jednomu se nepodařilo zasáhnout do finálových bojů a byli vyřazeni již ve skupině. U Bety byl vidět nedostatek zkušeností a i po prodělané nemoci špatná fyzická kondice. Pro Jáchyma to byla cenná zkušenost a bylo vidět, že tento styl mu příliš nesedí. Stejné to bylo u Pavla, který má sice zkušeností na rozdávání, ale soustředí se spíše na řecko-římský styl. Všichni zúčastnění, ale svoje boje nevzdávali a utkání končila většinou po čase s malým bodovým rozdílem. Za jejich výkon a nasazení děkujeme.

Velikonoční turnaj - Krásná Lípa 2017

01.04.2017 09:48

Před Velikonocemi vyrazili na tradiční Velikonoční  turnaj čtyři borci z našeho oddílu. Pavel Šidlof, Ondřej Votrubec, Matyáš Adamec a Matyáš Hajíček. Všichni jmenovaní měli chuť poměřit své síly a vystoupit na "bednu". Bojovali do posledních vteřin a každý z nich získal cenný kov. Nejmenší z nich Pavel Šidlof rozhodně nestál o jinou medaili než zlatou a i kdyby mu měl soupeř hlavu utrnout, nepovolil. Po jeho finálovém boji obdržel od diváků obdiv formou potlesku. Výsledek je: dvě zlaté a dvě bronzové. Poděkování patří i rodičům, kteří neváhají pro své děti, strávit sobotu spolu s nimi v tělocvičně.

Mistrovství ČR kadetů v zápase řecko-římském Chomutov 2017

27.03.2017 13:00

V sobotu 18. března se Pavel Knop a Václav Beran zúčastnili MČR kadetů v Chomutově. Na celém výkonu bylo znát, jak naši svěřenci přistupují k tréninkům. Vašek byl postaršen a startoval tudíž ve vyšší věkové kategorii. Po dvou porážkách byl vyřazen z dalších bojů a do boje o cenné kovy nezasáhl. Za to na Pavlově výkonu bylo znát jeho nasazení při trénincích a chuť vyhrávat. Do bojů nastoupil s naprostou suverenitou a v postupu ve skupině ho zastavil až budoucí vítěz a mistr pro tento rok Marko Spivak z TJ Sokol Plzeň. Pavel poté bojoval o bronz se zkušeným Jabem Zeleným z Baníku Meziboří, ale i tento souboj prohrál a to na technickou převahu. Trenér Václav Sochor byl s Pavlovým vystoupením velmi spokojen a je vidět, že jeho tréninkové lekce posunují aktivní zápasníky vpřed.

Turnaj Mládeže - Meziboří 2017

05.03.2017 09:50

První březnovou sobotu se konal již tradiční turnaj mládeže v Meziboří. Bylo to u příležitosti oslav 58 let trvání tohoto sportu v městě Meziboří. Pořadatelé připravili skvělé zázemí a uvítali 119 závodníků ze 14 oddílů z celé republiky. Například závodníci z Krnova se pěkně projeli, aby mohli získat cenné kovy na stupních vítězů. Naše výprava čítala pouze šest zástupců našeho oddílu. Všichni se k soubojům postavili s nadšením i velkým očekáváním, nervozita byla hmatatelná. Všechno úsilí nakonec přineslo své plody. Velký obdiv patří Jáchymovi Oklešťkovi, který na svých prvních závodech, s minimálními zkušenostmi, obsadil těsně druhé místo. Podotýkám, že to bylo po dvou vyčerpávajících periodách a s bodovým výsledkem 12:8. Ani v dalších přátelských utkání se neměl za co stydět, první vyhrál v čase 12:0 na body a druhé prohrál s mnohem zkušenějším zápasníkem na lopatky.

Matyáš Hajíček - přípravka A 39kg - 3. místo

Ondřej Svačinka - přípravka A 43kg - 2. místo

Matyáš Adamec - přípravka A 52kg - 3. místo

Jáchym Okleštěk - ml.žáci 52kg - 2. místo

Alžběta Beranová - ml. žákyně - 2. místo

Eliška Kočnarová - ml. žákyně - 4. místo

 

Pauza, která nebyla

02.03.2017 15:07

Dlouho jsem nanapsal žádný příspěvek, ale to neznamená, že se činnost našeho oddílu zastavila. Tréninky probíhají podle plánu. Zúčastnili jsme se tradičních turnajů a získali několik pěkných umístění. Byli to například PragueOpen Wrestling 2016, Velká cena Jihlavy 2016, Mikulášský turnaj v Krásné Lípě 2016 a v letošním roce tradiční Kladenský memoriál 2017, Kölding Cup 2017 v Dánsku, MČR žáků ve volném stylu ve Vítkovicích 2017. V oddíle máme novou "krev" a těšíme se na úspěchy děvčat. Příště, slibuji, nebudu tak krátký...(o:

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>