Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

TRVALE NABÍRÁME NOVÉ ČLENY.

Novinky

Mistrovství České republiky v kategorii mladších žákyň ve volném stylu 2016

19.06.2016 17:28

Sobota 18. června byla pro naši začínající zápasnici velkou zkouškou. S velkým respektem se zůčastnila po roce přípravy Mistrovství ČR ve své kategorii. Našla pouze jednu přemožitelku a obsadila druhé místo.

Mistroství České republiky v kategorii žáků ve volném stylu 2016

16.05.2016 14:56

Sobota 14. 5. 2016 by pro naše nejlepší zápasníky vrcholem letošní volnostylařské sezóny. Václav Beran debutoval v kategorii žáků a váze do 50 kilogramů a Pavel Knop startoval ve své váze 63kg. Proti Václavovi nastoupilo devět borců, v základní skupině utržil pouze jednu porážku, která ho však posunula pouze k boji o bronz. V tomto souboji přesvědčivě zvítězil a obsadil třetí příčku na stupních vítězů. Proti Pavlovi stálo sedm borců a taktéž v boji ve skupině jednomu z nich podlehl. V boji o bronz se mu také nepovedlo zvítězit. Těsně mu unikla medailová pozice a skončil na čtvrtém místě. Domů jsme tedy odvezli "jen" jednu medaili, ale celkově oba borci podali velmi přesvědčivý výkon, i vzhledem k tomu, že jejich specializací je spíše zápas v řecko-římském stylu.

Navštívil nás David Vála, odchovanec oddílu a účastník Olympiád 2000 a 2004

09.05.2016 13:38

Turnaj o pohár primátora města Chomutova 2016

07.05.2016 20:00

Na tento turnaj byli vysláni pouze tři borci, Ondřej Svačinka a Matyáš Hajíček oba váha 35kg, Maxmilián Vašek, váha 39kg. Byli z toho hned dvě medaile, Ondřej si domů přivezl zlato a Max bronz. Všichni své boje nevzdávali a bylo vidět, že tréniková příprava přináší své plody. Díky za pěkný výsledek.

Velká cena města Borohrádku

16.04.2016 19:45

Sedm borců našeho oddílu vyrazilo bojovat na velmi pěkně obsazený turnaj do Borohrádku. Celkem statovalo 186 závodníků ze sedmnácti oddílů. Popravdě řečeno se nám moc nevedlo, kluci bojovali statečně, ale povětšinou to stačilo jen na  čtvrtá a pátá místa. Většího úspěchu dosáhl pouze Ondřej Svačinka, který přes počáteční nervozitu získal bronzovou medaili v kategorii přípravka 35 kg. 

Mezinárodní Mistrovství ČR mužů a kadetů v zápase řecko-římském 2016

03.04.2016 15:41

Druhého dubna Chomutov hostil tento zápasnický svátek a zástupci našeho oddílu byli při tom. Václav Sochor s velkým nasazením zápasil ve váze 85 kilogramů v kategorii mužů. Jelikož nemáme žádného kadeta, přistoupili jsme na postaršení našeho současného Mistra republiky v kategorii starších žáků. Pavel Knop tedy natoupil proti starším a zkušenějším borcům ve své váze 63 kilogramů. V trenérském rohu jim byl oporou Lukáš Tomčiak. Václav Sochor předvedl pěkný výkon a ukázal, že i po padesátce, lze být mladým dravcům konkurencí. Pvnímu soupeři odolával celých šest minut a prohrál pouze těsným bodovým rozdílem, v druhém utkání se mu dařilo už méně. Oba jeho soupeři byli o polovinu mladší než on. Pavel Knop, byť byl jeden z nejmladších, tak předvedl, že jeho forma je na vzestupu. Bojoval do posledních sil a až na jedno nevydařené utkání, které si prohrál vlastní chybou, odvedl skvělou práci. Ve své váze obsadil pěkné třetí místo a získal tak bronzovou medaili.

Otevřené Mistrovství Jihomoravské oblasti v zápase ve volném stylu 2016

03.04.2016 14:27

Sobota druhého dubna byla ve znamení dvou zápasnických událostí. A my jsme nechtěli nikde chybět. Lukáš Tomčiak, Václa Sochor a Pavel Knop vyrazili do vzdáleného Chomutova. Sourozenci Svačinkovi a Beranovi spolu s trenérem do ještě vzálenějšího Brna, kde mělo proběhnout Otevřené Mistrovství Jihomoravské oblasti v zápase ve volném stylu. Vyrazili jsme už v pátek a vyzkoušeli, že zápasnický dres lze využít i k jiným sportům. Ubytování v penzionu s bazénem mořské vody byla dobrá volba. viz foto  (o:                                                                                                                                                              

 

Ráno jsme nastoupili odpočatí a odhodlaní dobýt příčky nejvyšší. Ondřej Svačinka zápasil v kategorii přípravka B a váze 35 kilogramů, svazoval ho strach, tréma a nezkušenost v tomto zápasnickém stylu, přesto dosáhl na třetí místo. Zuzka Svačinková v kategorii mladších žákyň (43kg) konečně mohla poměřit síly s dívkami stejného věku a vyzkošela i úskalí ženského zápasu, nabírala drahé zkušenosti. I jí se podařilo získat bronzovou medaili. Alžběta Beranová v kategorii mladších žákyň (39kg) vítězila a odvezla zlatou medaili. Pro Václava Berana v kategorii žáků (50kg) to bylo sbírání skušeností před květnovým Mistrovstvím ČR žáků právě ve volném stylu, kde bude obhajovat titul mistra z mladších žáků. Nekompromisně se probil na stupeň nejvyšší a domů si taktéž odvezl zlatou "placku". Došlo i na přátelské boje, kde jsme vyzvali jeho přemožitele MČR žáků v řecko-římském stylu. Vítězství 12:0 bylo sladké a dodalo mu novou šťávu a chuť obhájit loňský úspěch.

 

Velikonoční turnaj - Krásná Lípa 2016

20.03.2016 19:20

Týden před Velikonocemi se konal tradiční turnaj v nedaleké Krásné Lípě. Náš oddíl zastupovalo osm borců. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře, naši kluci toužili dovézt domů kovy nejvyšší, zasoutěžit si a vyzkoušet co se naučili. Celkově náš oddíl obsadil páté místo. Chtěl bych poděkovat rodičům za odvoz i čas, který věnovali svým zápasníkům.

Zleva: Antonín Šebánek 25kg - 2. místo, Jakub Drahota 31kg - 5. místo, Pavel Knop 63kg - 1. místo, 
Hugo Karel Máslo 45kg - 1. místo, Maxmilián Vašek 39kg - 1. místo, Matouš Černý 43kg - 2. místo, 
Anna Švejdová - trenérka, Ondřej Svačinka ve váze 35kg - 1. místo

Na snímku chybí: Matyáš Hajíček - 2. místo

 

 

Turnaj mládeže Meziboří 2016

15.03.2016 18:29

Druhou březnovou sobotu se konal tradiční Turnaj mládeže v Meziboří. K velké radosti trenérů se ho zúčastnilo i osm borců z našeho oddílu. V kategorii přípravka "B" to byl Vojtěch Šidlof (28kg), Jakub Drahota (31kg), Ondřej Svačinka (35kg) a Hugo Karel Máslo (43kg), v kategorii přípravka "A" pak Maxmilián Vašek. Za mladší žákyně nás zastupovala Alžběta Beranová (39kg) a za žáky Václav Beran (50kg) a Pavel Knop (63kg). Celé soutěže se zúčastnilo 197 závodníků a obsazení v jednotlivých vahách bylo na solidní úrovni. Téměř všem se podařilo probojovat až do finálových bojů a následně vystoupit na stupně vítězů. Ostatní se jistě poučí z chyb a zlepší svoji tréninkovou přípravu. Zlato získali: Vojtěch Šidlof, Václav Beran a Pavel Knop. Stříbro: Ondřej Svačinka a Alžběta Beranová. Bronz zaslouženě Hugo K. Máslo.

Mistrovství České republiky žáků v zápase řecko-římském 2016

07.03.2016 14:24

Mistrák proběhl. Jak to dopadlo? Mohlo to být lepší, ale přesto úspěch. Pavel Knop po bezchybných utkáních, kde všechny soupeře porazil lopatkovým vítězstvím, obdržel titul Mistr České republiky v kategorii žáků do 63kg. Václav Beran po překvapivé prohře hned v prvním utkání, dotáhl bodovou ztrátu, ale na umístění, na příčce nejvyšší, to však nestačilo. Nakonec obsadil třetí místo v kategorii žáků do 50kg. Oběma borcům patří poděkování za jejich výkony.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>