Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

TRVALE NABÍRÁME NOVÉ ČLENY.

Novinky

Mezinárodní turnaj mládeže - Chrastava 2015

15.11.2015 17:44

V sobotu 14.11.2015 vyrazila na závody do Chrastavy, na naše poměry, větší výprava. Celkem osm závodníků předvedlo, co se naučili a zkusilo si, co to znamená: "težko na cvičišti, lehko na bojišti. Bohužel musím konstatovat, že někteří si toto zažili právě naopak. Standardní výkon předvedl Václav Beran a ve své váze suverénně zvítězil. Děvčata, Bětka Beranová a Zuzka Svačinková ukázali, že v budoucnu o nich ještě uslyšíme. Bety byla "zlatá" a Zuzka "stříbrná". Ondřej Svačinka neměl zrovna svůj den ale přesto obsadil druhou příčku. Největší pochvala patří jednomu z nejmenších svěřenců - Jakubovi Prskavcovi, který byl sice na svých prvních závodech, ale dělal přesně to co se učil a poslouchal své trenéry na žíněnce naslovo. Obsadil třetí příčku ve své váze. Max Vašek neměl svůj den a stupních vítězů se neumístil. Vojta Šidlof a Martin Kout sice měli velkou touhu zvítězit, ale bylo vidět, že v poslední době tréninkové přípravě, z různých důvodů, moc nedali. Uvidíme příště.....

Mistrovství mladších žáků v zápase řecko-římském 2015

07.11.2015 21:16

  

TJ Jiskra Havlíčkův Brod hostila v sobotu 7. listopadu Mistrovství mladších žáků v zápase řecko-římském. Soutěže se zúčastnilo celkem 108 závodníků. Pořadatelé připravili příjemné prostředí a organizace celého turnaje byla bezchybná. Liberecký oddíl zápasu reprezentoval pouze jeden borec, který nám rozhodně ostudu neudělal. Václav Beran zápasil ve váze do 48kg a celkem proti němu stanulo třináct soupeřů z různých míst České Republiky. Všechny boje vyhrál lopatkovým vítězstvím a zaslouženě tak po titulu Mistra ČR ve volném stylu, održel i titul Mistr ČR v zápase řecko-římském pro rok 2015.

 
 

Prague Wrestling Open 2015

02.11.2015 09:15

Poslední říjnový den proběhl v Praze na Olympu mezinárodní turnaj Prague Wrestling Open 2015, dříve známý jako turnaj O pohár ministra vnitra. Byly to závody pro kategorie mladších žáků, žáků a kadetů, kam se sjelo na 218 závodníků z 25 oddílů a celkem sedmi států Evropy. Jmenuji ty na které si vzpomenu: Německo, Chorvatsko, Bulharsko, Maďarsko, Slovensko, Bělorusko. Václav Beran z našeho oddílu nastoupil ve váze 48kg a nekompromisně postoupil do finále, tam mu však o dva body uteklo první místo v souboji s maďarským Kovacsem, získal tedy stříbrnou medaili. Pavel Knop nastoupil ve váze 63kg a předvedl pěkný výkon, do finálových bojů se mu však nepodařilo postoupit a z jedenácti obsadil šesté místo. 

Turnaj talentované mládeže Meziboří 2015

27.09.2015 12:35

O víkendu 26.9.2015 proběhly tradiční závody v zápase řecko-římském a volném stylu v Meziboří. Liberecký oddíl zastupovali tito sportovci: Václav Beran v kategorii mladších žáků do 48kg, Alžběta Beranová v kategorii přípravka A do 37kg, Ondřej Svačinka v kategorii přípravka B do 33kg a Vojtěch Šidlof přípravka C do 26kg. Účast pro tentokrát nebyla vysoká, 93 zápasníků a zápasnic z 11 oddílů ČR a jednoho oddílu z Böhlenu v NSR.
 
Václav po nekompromisních lopatkových vítězstvích získal zlato, Alžběta obsadila také první místo, Ondřej našel jednoho přemožitele a získal stříbro a Vojtěch stanul také na stupni nejvyšším. Všichni si to užili a těší se na další možnost poměřit se s ostatními.

 

zleva: Vojtěch Šidlof, Alžběta Beranová, Václav Beran, Ondřej Svačinka

Mezinárodní turnaj Havlíčkův Brod 2015

20.09.2015 20:05

Již tradiční a pěkně obsazený turnaj probíhal v dobré atmosféře. Reprezentovali nás tři borci, Ondřej Svačinka (nastoupil do kategorie přípravka A), Václav Beran (ml. žáci do 44kg) a Pavel Knop (žáci do 63kg). Celého turnaje se zúčastnilo 214 zápasníků z pěti států Evropy. Sváča bojoval ve vyšší věkové kategorii než mu přísluší a na výsledcích to bylo znát, přes maximální nasazení se mu nepodařilo probojovat do finálových bojů. Podobně dopadl i Pavel Knop, který chtěl startovat i když v uplynulém týdnu zkoušel vyrýt brázdu v libereckém chodníku, do finále také nezasáhl. Václav Beran v postupových bojích porazil všechny soupeře technickou převahou, kromě borce z německého Frankfurtu. Ten naopak ukázal technickou převahu nám. Ve finálových bojí tedy bojoval o bronz, který nakonec získal lopatkovým vítězstvím. Domů jsme tedy dovezli pouze jednu bronzovou medaili.

Turnaj - Memoriál Františka Kubici, Teplice 2015

20.09.2015 18:59

Turnaje konaného 12.9. 2015 v Teplicích se zúčastnili pouze dva borci z našeho oddílu. Pavel Knop nás reprezentoval v kategorii žáci, ve váze do 63 kg a obsadil druhou příčku. Ondřej Svačinka soutěžil v kategorii přípravka B do 34 kg a získal krásnou zlatou medaili. Oběma závodníků i jejich doprovodu děkujeme.

Soustředění zápasu v Meziboří - srpen 2015

11.09.2015 14:07

Již tradičně se někteří liberečtí zápasníci a trenéři zúčastnili letního soutředění zápasu. Tentokrát nás hostilla TJ Baník Meziboří. Soustředění se celkem zúčastnilo 65 dětí z různých oddílů libereckého a ústeckého kraje. Užili jsme si legrace, ale i dřiny po prázdninovém lenošení. Ráno jsme začali rozcvičkou a po snídani následoval první trénink, pak oběd a po poledním klidu další trénink. Kdo neměl po večeři dost mohl čas do druhé večeře strávit volným sportováním nebo třetím dobrovolným tréninkem. Děti přijeli sice unavené, ale věřím, že plné zážitků. Další ročník už se připravuje, bude tradičně poslední srpnový týden roku 2016 a snad moc neprozradím, mělo by to být kousek od Liberce. Přemýšlejte o tom už teď, ať nejste překvapaní. (o:

Mistrovství České republiky mladších žáků ve volném stylu 2015

14.06.2015 12:49

13.6.2015 se ve vzdálené Ostravě - Vítkovicích konalo Mistrovství České republiky ve volném stylu. Liberecký oddíl reprezentoval ve váze do 44kg Václav Beran. Cesta dlouhá, vedro úmorné, ale ani to nás neodradilo vydat to nejlepší. Celkově se Mistrovství zúčastnilo 127 zápasníků z 29 oddílů České republiky. Ve své váze měl celkem osm soupeřů. Václav si cestu do finále probojoval třemi nekompromisními lopatkovými vítězstvími a vlastní finále potom zakončil výhrou na technickou převahu, kdy se soupeři nepodařilo získat ani jediný bod. Zaslouženě obdržel titul Mistr České republiky pro rok 2015. 

Velká cena Meziboří 2015

14.06.2015 12:28

Tuto sobotu 13.6. 2015 vyrazili naši dva nováčci spolu se svým trenérem Jardou Lachmanem na turnaj přípravek pod širým nebem do Meziboří. Byli to Ondřej Svačinka a Martin Kout. Pro Martina to dokonce byly první závody v jeho kariéře. Oba malí borci startovali ve stejné váze. Ondřej získal stříbnou medaili a Martin bronzovou. Oběma našim zápasníkům děkujeme.

Lidický pohár 2015

24.05.2015 15:23

Ve dnech 22. - 24.5. se konal největší mezinárodní turnaj pořádaný v České republice, nazvaný Lidický pohár. Tuto událost hostila kladenská sportovní hala. Letošní ročník byl již 32. v pořadí. Účastníků bylo víc než dost, celkem 391 zápasníků ze 41 oddílů a deseti států Evropy. Naše malá výprava se však nechtěla nechat zahanbit. Pavel Knop startoval v kategorii žáků do 58 kilogramů a ve své váze měl celkem devět soupeřů. Václav Beran v ml. žácích do 44 kg a měl 22 soupeřů. První pocity byly rozporuplné, protože stačily dvě prohry a jeli bychom domů. Pavel Knop se přes velkou snahu nedokázal probojovat do finálových bojů, po jednom lopatkovém vítězství a dvou prohrách pro něj turnaj skončil. Obsadil celkově 5. místo ve své váze. Vašek nastoupil do bojů v maximálním nasazení, překonal všechny soupeře a přemožitele našel až ve finálovém souboji. Po prohře s borcem slovenského týmu z Gabčíkova získal "pouze" stříbrnou medaili

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>