Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

Novinky

Velikonoční turnaj - Krásná Lípa 2016

20.03.2016 19:20

Týden před Velikonocemi se konal tradiční turnaj v nedaleké Krásné Lípě. Náš oddíl zastupovalo osm borců. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře, naši kluci toužili dovézt domů kovy nejvyšší, zasoutěžit si a vyzkoušet co se naučili. Celkově náš oddíl obsadil páté místo. Chtěl bych poděkovat rodičům za odvoz i čas, který věnovali svým zápasníkům.

Zleva: Antonín Šebánek 25kg - 2. místo, Jakub Drahota 31kg - 5. místo, Pavel Knop 63kg - 1. místo, 
Hugo Karel Máslo 45kg - 1. místo, Maxmilián Vašek 39kg - 1. místo, Matouš Černý 43kg - 2. místo, 
Anna Švejdová - trenérka, Ondřej Svačinka ve váze 35kg - 1. místo

Na snímku chybí: Matyáš Hajíček - 2. místo

 

 

Turnaj mládeže Meziboří 2016

15.03.2016 18:29

Druhou březnovou sobotu se konal tradiční Turnaj mládeže v Meziboří. K velké radosti trenérů se ho zúčastnilo i osm borců z našeho oddílu. V kategorii přípravka "B" to byl Vojtěch Šidlof (28kg), Jakub Drahota (31kg), Ondřej Svačinka (35kg) a Hugo Karel Máslo (43kg), v kategorii přípravka "A" pak Maxmilián Vašek. Za mladší žákyně nás zastupovala Alžběta Beranová (39kg) a za žáky Václav Beran (50kg) a Pavel Knop (63kg). Celé soutěže se zúčastnilo 197 závodníků a obsazení v jednotlivých vahách bylo na solidní úrovni. Téměř všem se podařilo probojovat až do finálových bojů a následně vystoupit na stupně vítězů. Ostatní se jistě poučí z chyb a zlepší svoji tréninkovou přípravu. Zlato získali: Vojtěch Šidlof, Václav Beran a Pavel Knop. Stříbro: Ondřej Svačinka a Alžběta Beranová. Bronz zaslouženě Hugo K. Máslo.

Mistrovství České republiky žáků v zápase řecko-římském 2016

07.03.2016 14:24

Mistrák proběhl. Jak to dopadlo? Mohlo to být lepší, ale přesto úspěch. Pavel Knop po bezchybných utkáních, kde všechny soupeře porazil lopatkovým vítězstvím, obdržel titul Mistr České republiky v kategorii žáků do 63kg. Václav Beran po překvapivé prohře hned v prvním utkání, dotáhl bodovou ztrátu, ale na umístění, na příčce nejvyšší, to však nestačilo. Nakonec obsadil třetí místo v kategorii žáků do 50kg. Oběma borcům patří poděkování za jejich výkony.

Mezinárodní turnaj "Izery Cup 2016" v Staré Kamienici - Polsko

28.02.2016 16:32

Poslední únorovou sobotu jsme se vrámci přípravy na Mistrovství ČR zúčastnili pěkně obsazeného turnaje v Polské Staré Kamienici. Překvapením bylo, že v této malé obci poblíž Jelení Góry se sejdou tak kvalitní zápasníci a předvedou boje na pěkné úrovni. Převaha oddílů byla z Polska, ale zúčastnilo se i několik oddílů z Německa a také naše malá výprava z Liberce a Chrastavy. Liberecký oddíl zastupovali Václav Beran a Pavel Knop. Startovali ve vyšších vahách než soutěží v naší zemi. Václav Beran místo ve váze do 50kg startoval ve váze do 53Kg a Pavel Knop místo váhy do 63kg startoval ve váze do 66kg. I systém soutěže byl trochu jiný. Václav ve své váze měl 17 soupeřů a Pavel 11. I přes maximální nasazení se jim ale nepodařilo získat medailová umístění. Cesta do finálových bojů byla dlouhá a velmi náročná. Oba nakonec podlehli v bojích o bronz svým soupeřům a obsadili tak čtvrtá místa ve svých vahách. Za svůj výkon se přesto nemusejí stydět. Díky kluci.

Mikulášský turnaj - Krásná Lípa 2015

29.11.2015 18:05

Na náš oblíbený turnaj v Krásné Lípě letos vyrazili pouze dva borci spolu s trenérkou Annou Švejdovou. Pro Matyáše Hajíčka to byl první turnaj jeho zápasnické kariéry (o: a předvedl vskutku pěkný výkon, boje nevzdával a hlavně už se těší na další závody. Získal bronzovou medaili ve své váze. Druhým zástupcem byl Ondřej Svačinka, který si po nevydařených závodech v Chrastavě spravil chuť. Získal stříbrnou medialli. Jen tak dál....

Mezinárodní turnaj mládeže - Chrastava 2015

15.11.2015 17:44

V sobotu 14.11.2015 vyrazila na závody do Chrastavy, na naše poměry, větší výprava. Celkem osm závodníků předvedlo, co se naučili a zkusilo si, co to znamená: "težko na cvičišti, lehko na bojišti. Bohužel musím konstatovat, že někteří si toto zažili právě naopak. Standardní výkon předvedl Václav Beran a ve své váze suverénně zvítězil. Děvčata, Bětka Beranová a Zuzka Svačinková ukázali, že v budoucnu o nich ještě uslyšíme. Bety byla "zlatá" a Zuzka "stříbrná". Ondřej Svačinka neměl zrovna svůj den ale přesto obsadil druhou příčku. Největší pochvala patří jednomu z nejmenších svěřenců - Jakubovi Prskavcovi, který byl sice na svých prvních závodech, ale dělal přesně to co se učil a poslouchal své trenéry na žíněnce naslovo. Obsadil třetí příčku ve své váze. Max Vašek neměl svůj den a stupních vítězů se neumístil. Vojta Šidlof a Martin Kout sice měli velkou touhu zvítězit, ale bylo vidět, že v poslední době tréninkové přípravě, z různých důvodů, moc nedali. Uvidíme příště.....

Mistrovství mladších žáků v zápase řecko-římském 2015

07.11.2015 21:16

  

TJ Jiskra Havlíčkův Brod hostila v sobotu 7. listopadu Mistrovství mladších žáků v zápase řecko-římském. Soutěže se zúčastnilo celkem 108 závodníků. Pořadatelé připravili příjemné prostředí a organizace celého turnaje byla bezchybná. Liberecký oddíl zápasu reprezentoval pouze jeden borec, který nám rozhodně ostudu neudělal. Václav Beran zápasil ve váze do 48kg a celkem proti němu stanulo třináct soupeřů z různých míst České Republiky. Všechny boje vyhrál lopatkovým vítězstvím a zaslouženě tak po titulu Mistra ČR ve volném stylu, održel i titul Mistr ČR v zápase řecko-římském pro rok 2015.

 
 

Prague Wrestling Open 2015

02.11.2015 09:15

Poslední říjnový den proběhl v Praze na Olympu mezinárodní turnaj Prague Wrestling Open 2015, dříve známý jako turnaj O pohár ministra vnitra. Byly to závody pro kategorie mladších žáků, žáků a kadetů, kam se sjelo na 218 závodníků z 25 oddílů a celkem sedmi států Evropy. Jmenuji ty na které si vzpomenu: Německo, Chorvatsko, Bulharsko, Maďarsko, Slovensko, Bělorusko. Václav Beran z našeho oddílu nastoupil ve váze 48kg a nekompromisně postoupil do finále, tam mu však o dva body uteklo první místo v souboji s maďarským Kovacsem, získal tedy stříbrnou medaili. Pavel Knop nastoupil ve váze 63kg a předvedl pěkný výkon, do finálových bojů se mu však nepodařilo postoupit a z jedenácti obsadil šesté místo. 

Turnaj talentované mládeže Meziboří 2015

27.09.2015 12:35

O víkendu 26.9.2015 proběhly tradiční závody v zápase řecko-římském a volném stylu v Meziboří. Liberecký oddíl zastupovali tito sportovci: Václav Beran v kategorii mladších žáků do 48kg, Alžběta Beranová v kategorii přípravka A do 37kg, Ondřej Svačinka v kategorii přípravka B do 33kg a Vojtěch Šidlof přípravka C do 26kg. Účast pro tentokrát nebyla vysoká, 93 zápasníků a zápasnic z 11 oddílů ČR a jednoho oddílu z Böhlenu v NSR.
 
Václav po nekompromisních lopatkových vítězstvích získal zlato, Alžběta obsadila také první místo, Ondřej našel jednoho přemožitele a získal stříbro a Vojtěch stanul také na stupni nejvyšším. Všichni si to užili a těší se na další možnost poměřit se s ostatními.

 

zleva: Vojtěch Šidlof, Alžběta Beranová, Václav Beran, Ondřej Svačinka

Mezinárodní turnaj Havlíčkův Brod 2015

20.09.2015 20:05

Již tradiční a pěkně obsazený turnaj probíhal v dobré atmosféře. Reprezentovali nás tři borci, Ondřej Svačinka (nastoupil do kategorie přípravka A), Václav Beran (ml. žáci do 44kg) a Pavel Knop (žáci do 63kg). Celého turnaje se zúčastnilo 214 zápasníků z pěti států Evropy. Sváča bojoval ve vyšší věkové kategorii než mu přísluší a na výsledcích to bylo znát, přes maximální nasazení se mu nepodařilo probojovat do finálových bojů. Podobně dopadl i Pavel Knop, který chtěl startovat i když v uplynulém týdnu zkoušel vyrýt brázdu v libereckém chodníku, do finále také nezasáhl. Václav Beran v postupových bojích porazil všechny soupeře technickou převahou, kromě borce z německého Frankfurtu. Ten naopak ukázal technickou převahu nám. Ve finálových bojí tedy bojoval o bronz, který nakonec získal lopatkovým vítězstvím. Domů jsme tedy dovezli pouze jednu bronzovou medaili.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>