Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

Novinky

Turnaj - Memoriál Františka Kubici, Teplice 2015

20.09.2015 18:59

Turnaje konaného 12.9. 2015 v Teplicích se zúčastnili pouze dva borci z našeho oddílu. Pavel Knop nás reprezentoval v kategorii žáci, ve váze do 63 kg a obsadil druhou příčku. Ondřej Svačinka soutěžil v kategorii přípravka B do 34 kg a získal krásnou zlatou medaili. Oběma závodníků i jejich doprovodu děkujeme.

Soustředění zápasu v Meziboří - srpen 2015

11.09.2015 14:07

Již tradičně se někteří liberečtí zápasníci a trenéři zúčastnili letního soutředění zápasu. Tentokrát nás hostilla TJ Baník Meziboří. Soustředění se celkem zúčastnilo 65 dětí z různých oddílů libereckého a ústeckého kraje. Užili jsme si legrace, ale i dřiny po prázdninovém lenošení. Ráno jsme začali rozcvičkou a po snídani následoval první trénink, pak oběd a po poledním klidu další trénink. Kdo neměl po večeři dost mohl čas do druhé večeře strávit volným sportováním nebo třetím dobrovolným tréninkem. Děti přijeli sice unavené, ale věřím, že plné zážitků. Další ročník už se připravuje, bude tradičně poslední srpnový týden roku 2016 a snad moc neprozradím, mělo by to být kousek od Liberce. Přemýšlejte o tom už teď, ať nejste překvapaní. (o:

Mistrovství České republiky mladších žáků ve volném stylu 2015

14.06.2015 12:49

13.6.2015 se ve vzdálené Ostravě - Vítkovicích konalo Mistrovství České republiky ve volném stylu. Liberecký oddíl reprezentoval ve váze do 44kg Václav Beran. Cesta dlouhá, vedro úmorné, ale ani to nás neodradilo vydat to nejlepší. Celkově se Mistrovství zúčastnilo 127 zápasníků z 29 oddílů České republiky. Ve své váze měl celkem osm soupeřů. Václav si cestu do finále probojoval třemi nekompromisními lopatkovými vítězstvími a vlastní finále potom zakončil výhrou na technickou převahu, kdy se soupeři nepodařilo získat ani jediný bod. Zaslouženě obdržel titul Mistr České republiky pro rok 2015. 

Velká cena Meziboří 2015

14.06.2015 12:28

Tuto sobotu 13.6. 2015 vyrazili naši dva nováčci spolu se svým trenérem Jardou Lachmanem na turnaj přípravek pod širým nebem do Meziboří. Byli to Ondřej Svačinka a Martin Kout. Pro Martina to dokonce byly první závody v jeho kariéře. Oba malí borci startovali ve stejné váze. Ondřej získal stříbnou medaili a Martin bronzovou. Oběma našim zápasníkům děkujeme.

Lidický pohár 2015

24.05.2015 15:23

Ve dnech 22. - 24.5. se konal největší mezinárodní turnaj pořádaný v České republice, nazvaný Lidický pohár. Tuto událost hostila kladenská sportovní hala. Letošní ročník byl již 32. v pořadí. Účastníků bylo víc než dost, celkem 391 zápasníků ze 41 oddílů a deseti států Evropy. Naše malá výprava se však nechtěla nechat zahanbit. Pavel Knop startoval v kategorii žáků do 58 kilogramů a ve své váze měl celkem devět soupeřů. Václav Beran v ml. žácích do 44 kg a měl 22 soupeřů. První pocity byly rozporuplné, protože stačily dvě prohry a jeli bychom domů. Pavel Knop se přes velkou snahu nedokázal probojovat do finálových bojů, po jednom lopatkovém vítězství a dvou prohrách pro něj turnaj skončil. Obsadil celkově 5. místo ve své váze. Vašek nastoupil do bojů v maximálním nasazení, překonal všechny soupeře a přemožitele našel až ve finálovém souboji. Po prohře s borcem slovenského týmu z Gabčíkova získal "pouze" stříbrnou medaili

Mistrovství České republiky žáků, žákyň, juniorů a juniorek v zápase ve Volném stylu 2015

22.05.2015 09:56

V sobotu 16.5. 2015 se konalo Mistrovství České republiky žáků, žákyň, juniorů a juniorek v zápase ve Volném stylu. Tuto událost hostila TJ Bohemians Praha. Náš oddíl zde měl pouze jednoho borce. Pavel Knop bojoval v kategorii žáci do 58 kg. V této váze bylo celkem 9 zápasníků z celé republiky. Celkově skončil na 4. místě když v boji o 3. místo bohužel podlehl "na lopatky" zápasníku Smilowskému z Vítkovic. Během bojů pod vedením Jaroslava Lachmana si vedl velice dobře a dokonce dvakrát zvítězil "na lopatky", trenér byl s jeho výkonem spokojen a věří, že v příštím roce Pavel získá umístění na stupni vítězů.

Mezinárodní turnaj v Nizozemském Utrechtu 2015

07.04.2015 12:48

2.- 6.4. 2015 se zástupci Lokomotivy Liberec spolu s dalšími třemi oddíly z České republiky zúčastnili mezinárodního turnaje v Nizozemském Utrechtu. První den po odvážení jsme pokračovali na výlet do Vollendamu, shlédli výrobu sýra a dřeváků (o:  a potom následovala prohlídka Amsterodamu. V sobotu už začala oficiální část turnaje. Vašek Beran a Pavel Knop soutěžili v kategorii žáci 12-14 let ve vahách 38kg a 59kg. Konkurence byla veliká, vždyť turnaje se zúčastnilo 520 závodníků z 21 států Evropy a jeden tým byl dokonce až ze severo - amerického Wisconsinu. Mohli zažít úžasnou atmosféru, vidět perfektní organizaci, skvostné zázemí a nádherné boje. Kéž by se tyto věci podařilo přenést i k nám.  Soutěžilo se na šesti žíněnkách a proběhlo kolem tisíce utkání.  Naši zápasníci stáli proti veliké konkurenci, a tak do finálových bojů se jim nepodařilo probojovat. Vašek obsadil desáté místo a Pavel jedenácté. Zklamaní však neodjížděli, zkušenosti takového rozsahu se u nás těžko dají získat a již dnes se těší na další ročník. A co dodat? Tato příležitost je tu pro každého zápasníka. Chceš být u toho? Dělej věci naplno, nejsi v družině. Sportovní oddíl neslouží k hlídání dětí.

Velikonoční turnaj - Krásná Lípa 2015

29.03.2015 14:06

Uplynulá sobota 28. 3. 2015 byla ve znamení tradiční zápasnické události v Krásné Lípě. Soutěže se zúčastnilo 98 závodníků z deseti oddílů. Za náš oddíl se turnaje zúčastnili dva ostřílení borci, Václav Beran (ml. žáci 40kg) a Pavel Knop (žáci 58kg) a dva začínající, David Plichta (přípravka B 23kg) a Maxmilián Vašek (přípravka A 37kg). V roli trenéra jim byl k ruce Jaroslav Lachman. Zápasilo se na dvou žíněnkách a konec celé soutěže byl už v 15 hodin. Václav a Pavel předvedli standardní výkon, ale na nejvyšší příčku to nestačilo, skončili druzí. David s Maxem šli do bojů odhodlaně, ale jejich nezkušenost byla proti nim. Nutno ale dodat, že ve srovnání s výkonem na minulých závodech se v mnohém zlepšili a opadla z nich i začátečnická nervozita. Do finálových bojů se jim postoupit nepodařilo, a tak obsadili šestá místa ve svých kategoriích.

zleva: Maxmilián Vašek, David Plichta, Pavel Knop, 

Václav Beran, trenér Jaroslav Lachman

Mistrovství České republiky žáků - Třinec 2015

15.03.2015 17:16

Tento víkend byl nejenom turnaj mládeže v Meziboří, kam se vydali naši nejmenší, ale i MČR žáků. I tam jsme měli své želízko v ohni. Trenér Jan Vokoun již dlouhodobě na tento sportovní svátek připravoval Pavla Knopa. Celkově se mistrovství zúčastnilo 105 závodníků. Pavel Knop bojoval ve váze 54kg a stanulo proti němu devět soupeřů. Předvedl několik pěkných vysoko bodovaných akcí a první tři borce porazil na lopatky. Na čtvrtého bohužel nestačil a tak ve finále bojoval "pouze" o třetí místo. Nakonec však i tomuto soupeři podlehl. Obsadil tedy čtvrté místo. Při první účasti na MČR v této kategorii je to pěkný výsledek a máme naději, že v příštím roce obsadí místa nejvyšší, řekl trenér Jaroslav Lachman, který Pavla při této sportovní události vedl. Díky Pavle!

vítězí: Pavel Knop

Turnaj mládeže - Meziboří 2015

15.03.2015 16:31

V sobotu 14. 3. 2015 se konal tradiční turnaj mládeže v zápase řecko-římském u příležitosti trvání 56. let zápasu v městě Meziboří. Čtyři malí zápasníci našeho oddílu toužili vyzkoušet si, jaké to je. Většina z nich trénuje a získává nové dovednosti pouze půl roku a musíme je pochválit za jejich odvahu i nadšení. Není totiž vůbec lehké postavit se sám za sebe proti neznámému soupeři, který je stejně odhodlaný vyhrát. A prohry skutečně bolí, jsou vidět přede všemi a to je možná nejtěžší. Turnaje se celkem zúčastnilo 148 závodníků ze 16 oddílů. Nás reprezentoval Maxmilián Vašek v kategorii přípravka A ve váze do 37kg, Dominik Palas v kategorii přípravka B ve váze do 33kg, Ondřej Svačinka ve váze do 31kg a David plichta ve váze do 23kg. Maxmilián Vašek se ve velké konkurenci nedokázal prosadit a do finálových bojů nezasáhl, Dominik Palas si po těžkých bojích domů odvezl nejen "monokl" (:o, ale i bronzovou medaili. Ondřej Svačinka asi překvapil nejvíce, soupeřům nedal vůbec žádnou šanci - všechny položil na lopatky a domů odjížděl nejen s úsměvem od ucha k uchu, ale i se zlatou medailí. David Plichta ve své nízké váze bojoval dlouhá utkání a nevzdával se do poslední chvíle, stačilo to však jen na čtvrté místo. Nutno ovšem podotknout, že jeho zápasnická kariéra je dlouhá šest měsíců, z toho tři měsíce léčil zlomenou ruku. Závody jsou dobré pro získávání zkušeností a ty si malí borci domů rozhodně dovezli.

Foto: Jiří Svačinka    /   Zleva stojí: David Plichta, Ondřej Svačinka, Maxmilián Vašek, Dominik Palas

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>