Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

TRVALE NABÍRÁME NOVÉ ČLENY.

Novinky

Mikulášský turnaj Krásná Lípa 2014

29.11.2014 21:07

V sobotu 29. listopadu se vybraní zápasníci TJ Lokomotivy Liberec zúčastnili již tradičního turnaje v Krásné Lípě, pořádaném oddílem zápasu TJ Novia Krásná Lípa. Po loňské malé účasti ze strany ostatních oddílů překonal tento ročník všechna očekávání. Turnaje se zúčastnilo 122 závodníků ze čtrnácti oddílů a spolu s fanoušky tohoto sportu zaplnili tamní městskou halu. Lokomotivu Liberec reprezentovali čtyři borci. Pavel Knop v kategorii mladších žáků do 56 kilogramů obsadil druhé místo a Václav Beran v kategorii mladších žáků do 40 kilogramů první místo. Zvláštní pozornost však patřila nováčkům, kteří soutěžili v kategorii přípravka "C". Byli to Ondřej Svačinka a Vojtěch Šidlof. Svačinka ve váze do 30 kilogramů získal zlatou medaili a Šidlof ve váze do 24 kilogramů vybojoval stříbro. Oba se do bojů vrhli s maximálním nasazením a máme naději, že v budoucnu o nich ještě uslyšíme.

zleva: Vojta Šidlof, Ondra Svačinka, Vašek Beran, Pavel Knop ( Za nimi s berlemi jeden z jejich soupeřů. :-))

 

Další fografie najdete ve fotogalerii.

Mistrovství České republiky mladších žáků Jihlava

10.11.2014 09:16

V sobotu 8.11. se konalo MČR maldších žáků v Jihlavě, k účasti za náš oddíl byly přihlášeni Václa Beran a Pavel Knop. Naděje do nich vložené se jim bohužel nepovedlo proměnit a do finálových bojů nepostoupili. 

Memoriál Antonína Niče Praha TJ Sokol Vyšehrad

02.11.2014 17:52

V sobotu 1. listopadu se Václav Beran a Pavel Knop zúčastnili v rámci přípravy na mistrovství České republiky již tradičního turnaje v Praze na Vyšehradě. Boje probíhaly sice v přátelské atmosféře, ale zato s maximálním nasazením. Výsledky potvrdily jejich připravenost. Vašek obsadil 2. místo v kategorii mladších žáků do 37 kilogramů a Pavel 1. místo do 56 kilogramů. Příští týden půjde do tuhého, ale budou připraveni. Několik fotek naleznete v galerii.

 

zleva: Vašek Beran, Pavel Knop

Nová videa

27.10.2014 09:49

Do fotogalerie byly přidány odkazy na videa ze závodů v Havlíčkově Brodě a Praze. více zde...

 

Turnaj talentované mládeže Praha - "O pohár Ministra vnitra"

13.10.2014 09:10

V sobotu 11. října se naši svěřenci Václav Beran a Pavel Knop zúčastnili již 6. ročníku Turnaje talentované mládeže v Praze na Olympu.  V pěkně obsazeném závodě s velkou mezinárodní účastí nebyl prostor pro chyby, ale zároveň perfektní příležitost vyzkoušet si nové a neznámé soupeře, jejich úroveň, styl a nasazení do bojů. Turnaje se zúčastnili zápasníci z Bulharska, Polska, Estonska, Maďarska, Slovenska, Švýcarska, Německa, Rumunska a Chorvatska. Oba naši borci, ale nezaváhali a okamžitě se vrhli do bojů s touhou získat příčky nejvyšší. Nebylo to jednoduché, Pavel Knop postoupil přes všechny soupeře a až po prohře s úřadujícím mistrem republiky obsadil krásné druhé místo v kategorii mladších žáků do 52kg. Václav Beran po urputných bojích, kde většina jeho soupeřů byla ze zahraničí, obsadil třetí příčku v kategorii mladších žáků do 37kg. Oba si zaslouží naše poděkování.

Mezinárodní turnaj "Memoriál Františka Červína" Havlíčkův Brod

21.09.2014 13:30

Tento víkend se naši dva svěřenci, Václav Beran a Pavel Knop zúčastnili mezinárodního turnaje v Havlíčkově Brodě. Konkurence byla veliká, na 250 závodníků z 25 oddílů od nás i ze zahraničí. (Německo, Chorvatsko, Slovensko) Oba do bojů nastoupili v plném nasazení. Mohli jsme vidět plody tréninkové přípravy, ale i chyby ze kterých se kluci mohou poučit a posunout se zase dál. Vašek získal v kategorii mlaší žáci do 37kg 2. místo a Pavel v kategorii mladší žáci do 52kg dosáhl na 5. místo. 

3. ročník Memoriálu Františka Kubici - Teplice

08.09.2014 10:14

V sobotu 6.září se dva borci našeho oddílu zúčastnili závodů v Teplicích. Po prázdninové odmlce s jistou nervozitou dosáli pouze na druhá místa ve svých vahách. Pavel Knop soutěžil v kategorii mladší žáci do 52kg a Vašek Beran v kategorii madší žáci do 37 kg. Tyto závody pro ně byly součástí přípravy na mistrovství republiky, které je čeká začátkem listopadu.

Turnaj talentované mládeže - Liberec 2014

16.06.2014 10:05

V sobotu 14.6. náš oddíl uspořádal tradiční turnaj. Naši svěřenci mohli ukázat co se naučili a vyzkoušet si atmosféru soutěže. Doufáme, že jejich výhry i prohry je povzbudí do lepšího nasazení v trénincích a probudí v nich větší soutěživost.  

    V soutěži družstev jsme obsadili druhé místo.

    V kategorii přípravka "C" ve váze do 22kg vybojoval Prokop Šámal třetí místo. Ve váze do 24kg získal Filip Kuchař "zlato", Kryštof Dytrych "bronz" a Vojta Šidlof obsadil čtvrté místo.

    V kategorii přípravka "B" ve váze do 25kg obsadil Antonín Šámal čtvrté místo, ve váze do 33kg získal třetí místo Jan Kuchař a na čtvrtém místě skončil Richard Šotola.

    V kategorii mladších žáků ve váze do 40kg nastoupil po doléčeném zranění kolene Václa Beran a podařilo se mu dosáhnout na stříbrnou příčku. Ve váze do 56kg nastoupil Pavel Knop. V druhém utkání se mu opět ozvalo poranění ramene, které utrpěl na mezinárodním turnaji v Lidicích. Přesto se mu podařilo vybojovat stříbrnou medaili.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporují jak finančně tak i vlastní pomocí. Děkujeme taky všem kteří nám pomohli připravit zázemí turnaje a přišli podpořit své děti. 

Lidice - Sokolský pohár 2014

27.05.2014 08:30

Letošního ročníku Lidického mezinárodního poháru se zúčastnil pouze jeden zástupce našeho oddílu, a to Pavel Knop. Soutěžil již ve vyšší váze 52kg. V prvním utkání porazil s přehledem dánského závodníka, ale další souboje se mu moc nevyvedli a nakonec skončil na pátém místě z osmi soutěžících. Děkujeme.

VC města Borohrádku

14.04.2014 08:03

Na velkém celostátním turnaji mládeže v zápasu řecko římském v Borohrádku se v sobotu 12.4. snažili prosadit mezi 206 závodníky z 22 oddílů i zápasníci Lokomotiva Nelson Liberec. Ve váze 34 kg se mezi finalisty neprobojoval Sebastian Lachman a skončil v slabší polovině závodníků. Jeho bratr Matěj také našel ve váze do 43kg přemožitele, který ho v postupových bojích zabrzdil na 6 místě. V mladších žácích ve váze 48 kg se tvrdě a nesmlouvavě opět opakovaně prosadil Pavel Knop. Ten nezaváhal a svým dobrým výkonem všem soupeřům nedal nejmenší šanci. Všem svým soupeřům nadělil lopatky a zařadil je v umístění za sebe. Právem si do Liberce odvezl zlatou medaili za 1. místo. Připadalo nám jako by celý turnaj pojal jako dobrý pohodový trénink. Vyjádřil se k tomu ve svém hodnocení jeden z trenérů oddílu Jarda Lachman, který tentokrát na těchto závodech liberecké závodníky v Borohrádku koučoval společně s panem trenérem Janem Vokounem.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>