Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

Pravidelné tréninky:

pondělí 17:00 - 18:30 (pro starší 19:00)

čtvrtek  17:00 - 18:30 (pro starší 19:00)

Novinky

Mistrovství České republiky žáků - Třinec 2015

15.03.2015 17:16

Tento víkend byl nejenom turnaj mládeže v Meziboří, kam se vydali naši nejmenší, ale i MČR žáků. I tam jsme měli své želízko v ohni. Trenér Jan Vokoun již dlouhodobě na tento sportovní svátek připravoval Pavla Knopa. Celkově se mistrovství zúčastnilo 105 závodníků. Pavel Knop bojoval ve váze 54kg a stanulo proti němu devět soupeřů. Předvedl několik pěkných vysoko bodovaných akcí a první tři borce porazil na lopatky. Na čtvrtého bohužel nestačil a tak ve finále bojoval "pouze" o třetí místo. Nakonec však i tomuto soupeři podlehl. Obsadil tedy čtvrté místo. Při první účasti na MČR v této kategorii je to pěkný výsledek a máme naději, že v příštím roce obsadí místa nejvyšší, řekl trenér Jaroslav Lachman, který Pavla při této sportovní události vedl. Díky Pavle!

vítězí: Pavel Knop

Turnaj mládeže - Meziboří 2015

15.03.2015 16:31

V sobotu 14. 3. 2015 se konal tradiční turnaj mládeže v zápase řecko-římském u příležitosti trvání 56. let zápasu v městě Meziboří. Čtyři malí zápasníci našeho oddílu toužili vyzkoušet si, jaké to je. Většina z nich trénuje a získává nové dovednosti pouze půl roku a musíme je pochválit za jejich odvahu i nadšení. Není totiž vůbec lehké postavit se sám za sebe proti neznámému soupeři, který je stejně odhodlaný vyhrát. A prohry skutečně bolí, jsou vidět přede všemi a to je možná nejtěžší. Turnaje se celkem zúčastnilo 148 závodníků ze 16 oddílů. Nás reprezentoval Maxmilián Vašek v kategorii přípravka A ve váze do 37kg, Dominik Palas v kategorii přípravka B ve váze do 33kg, Ondřej Svačinka ve váze do 31kg a David plichta ve váze do 23kg. Maxmilián Vašek se ve velké konkurenci nedokázal prosadit a do finálových bojů nezasáhl, Dominik Palas si po těžkých bojích domů odvezl nejen "monokl" (:o, ale i bronzovou medaili. Ondřej Svačinka asi překvapil nejvíce, soupeřům nedal vůbec žádnou šanci - všechny položil na lopatky a domů odjížděl nejen s úsměvem od ucha k uchu, ale i se zlatou medailí. David Plichta ve své nízké váze bojoval dlouhá utkání a nevzdával se do poslední chvíle, stačilo to však jen na čtvrté místo. Nutno ovšem podotknout, že jeho zápasnická kariéra je dlouhá šest měsíců, z toho tři měsíce léčil zlomenou ruku. Závody jsou dobré pro získávání zkušeností a ty si malí borci domů rozhodně dovezli.

Foto: Jiří Svačinka    /   Zleva stojí: David Plichta, Ondřej Svačinka, Maxmilián Vašek, Dominik Palas

Velká cena Plzně ve volném stylu 2015

01.03.2015 21:18

Poslední únorový den se tři naši zástupci vydali do Plzně. Soutěž byla již tradičně pěkně obsazena, přijelo kolem dvou set zápasníků z 26 oddílů. Za náš oddíl tam byli Pavel Knop,Vašek Beran a Ondra Svačinka. Pro Ondru bylo bohužel zklamáním, že na soutěži nebyla jeho kategorie, ale alespoň mohl vidět pěkné boje, nasát atmosféru velkých závodů a být pomocí těm, kteří nás zastupovali. Jeho chuť poměřovat si síly s ostatními je až neuvěřitelná. Oba naši svěřenci vstoupili do bojů s maximálním nasazením a s velkou chutí. Nutno podotknout, že závody  byly ve volném stylu, který je pro náš oddíl okrajovou záležitostí. Pavel měl deset soupeřů a hned první utkání  suverénně vyhrál, v dalších se mu však nedařilo a do finále se neprobojoval. Vašek měl soupeřů jedenáct a i přes nezkušenost ve volném stylu se mu podařilo postoupit ze skupiny do finále. Tam se ale nedokázal plně prosadit a obsadil "pouze" třetí místo a získal bronzovou medaili.

Memoriál Josefa Korycha a Antonína Zemana v Kladně

25.01.2015 15:20

Dlouhodobě avizovaný a opakovaně velmi pěkně obsazený turnaj přípravek a mladších žáků se konal tuto sobotu 24. ledna na Kladně. Turnaje se zúčastnilo 197 závodníků z 18 oddílů (viz. video). Pro představu uvádím ty, na které si vzpomenu (Chrastava, Krásná Lípa, Meziboří, Praha Olymp, Hodonín, Nejdek, Teplice, Borohrádek, Holýšov, Čechovice, Krnov, Chomutov). Pokud vypočítám průměr, tak je to 11 závodníků na oddíl, ale je to spíše více, protože náš oddíl reprezentoval pouze Václav Beran. Někteří nejeli pro nemoc, někteří pro nedostatek zkušeností a možná strach, někteří pro nechuť. Děti na závodech získávají zkušenosti, učí se samostatnosti, zodpovědnosti a hlavně si mohou ověřit, nakolik zodpovědně přistupují k tréninku. Uvidí, jak jsou na tom jejich vrstevníci a nakonec my, trenéři, vidíme, co musíme zlepšit. Nyní přistoupím k hodnocení naší účasti.

    Vašek vyfasoval v kategorii mladších žáků do 40. kg celkem šest soupeřů a tato váha byla rozdělena do dvou skupin, přičemž v obou skupinách zápasil každý s každým. Vítězové skupin poté soutěžili o první a druhé místo, druzí ve skupinách o třetí a čtvrté. Podle mého hodnocení se v první skupině objevili ti nejlepší, což není úplně optimální. Vašek ve své skupině nalezl pouze jednoho přemožitele a to Jakuba Šimčíka z Hodonína, vicemistra republiky, svého tradičního soupeře. Utkání bylo vyrovnané, vyčerpávající, trvalo celé dvě periody a skončilo velmi malým bodovým rozdílem. Ostatní své soupeře položil na lopatky v prvních periodách. Ve finále zápasil s Janem Olivou z Kladna, kterého také položil na lopatky v prní periodě. Obsadil tedy třetí místo a získal bronzovou medaili. Za celý turnaj dostal na žíněnce pouze dvě rady a to ve finálovém utkání. Obě poslechl a znamenali zvrat utkání a následné položení soupeře na lopatky.

Mezinárodní turnaj v zápase řecko-římském "O pohár starosty města" Březová

09.12.2014 13:33

V sobotu 6.12. se Pavel Knop vydal spolu s trenérem Jaroslavem Lachmanem na Mezinárodní turnaj v zápase řecko-římském "O pohár starosty města" do Březové u Sokolova. Zápasil v mladších žácích ve váze do 56 kg a obsadil 3. místo. V jeho váze bylo sedm soupeřů a z finálového boje ho vyřadil až jeho tradiční soupeř z Jihlavy a úřadující mistr republiky Tomáš Flek, který nakonec obsadil 1. místo. 

Mikulášský turnaj Krásná Lípa 2014

29.11.2014 21:07

V sobotu 29. listopadu se vybraní zápasníci TJ Lokomotivy Liberec zúčastnili již tradičního turnaje v Krásné Lípě, pořádaném oddílem zápasu TJ Novia Krásná Lípa. Po loňské malé účasti ze strany ostatních oddílů překonal tento ročník všechna očekávání. Turnaje se zúčastnilo 122 závodníků ze čtrnácti oddílů a spolu s fanoušky tohoto sportu zaplnili tamní městskou halu. Lokomotivu Liberec reprezentovali čtyři borci. Pavel Knop v kategorii mladších žáků do 56 kilogramů obsadil druhé místo a Václav Beran v kategorii mladších žáků do 40 kilogramů první místo. Zvláštní pozornost však patřila nováčkům, kteří soutěžili v kategorii přípravka "C". Byli to Ondřej Svačinka a Vojtěch Šidlof. Svačinka ve váze do 30 kilogramů získal zlatou medaili a Šidlof ve váze do 24 kilogramů vybojoval stříbro. Oba se do bojů vrhli s maximálním nasazením a máme naději, že v budoucnu o nich ještě uslyšíme.

zleva: Vojta Šidlof, Ondra Svačinka, Vašek Beran, Pavel Knop ( Za nimi s berlemi jeden z jejich soupeřů. :-))

 

Další fografie najdete ve fotogalerii.

Mistrovství České republiky mladších žáků Jihlava

10.11.2014 09:16

V sobotu 8.11. se konalo MČR maldších žáků v Jihlavě, k účasti za náš oddíl byly přihlášeni Václa Beran a Pavel Knop. Naděje do nich vložené se jim bohužel nepovedlo proměnit a do finálových bojů nepostoupili. 

Memoriál Antonína Niče Praha TJ Sokol Vyšehrad

02.11.2014 17:52

V sobotu 1. listopadu se Václav Beran a Pavel Knop zúčastnili v rámci přípravy na mistrovství České republiky již tradičního turnaje v Praze na Vyšehradě. Boje probíhaly sice v přátelské atmosféře, ale zato s maximálním nasazením. Výsledky potvrdily jejich připravenost. Vašek obsadil 2. místo v kategorii mladších žáků do 37 kilogramů a Pavel 1. místo do 56 kilogramů. Příští týden půjde do tuhého, ale budou připraveni. Několik fotek naleznete v galerii.

 

zleva: Vašek Beran, Pavel Knop

Nová videa

27.10.2014 09:49

Do fotogalerie byly přidány odkazy na videa ze závodů v Havlíčkově Brodě a Praze. více zde...

 

Turnaj talentované mládeže Praha - "O pohár Ministra vnitra"

13.10.2014 09:10

V sobotu 11. října se naši svěřenci Václav Beran a Pavel Knop zúčastnili již 6. ročníku Turnaje talentované mládeže v Praze na Olympu.  V pěkně obsazeném závodě s velkou mezinárodní účastí nebyl prostor pro chyby, ale zároveň perfektní příležitost vyzkoušet si nové a neznámé soupeře, jejich úroveň, styl a nasazení do bojů. Turnaje se zúčastnili zápasníci z Bulharska, Polska, Estonska, Maďarska, Slovenska, Švýcarska, Německa, Rumunska a Chorvatska. Oba naši borci, ale nezaváhali a okamžitě se vrhli do bojů s touhou získat příčky nejvyšší. Nebylo to jednoduché, Pavel Knop postoupil přes všechny soupeře a až po prohře s úřadujícím mistrem republiky obsadil krásné druhé místo v kategorii mladších žáků do 52kg. Václav Beran po urputných bojích, kde většina jeho soupeřů byla ze zahraničí, obsadil třetí příčku v kategorii mladších žáků do 37kg. Oba si zaslouží naše poděkování.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>