Vítejte na našem webu

    

    Chcete, aby se Vaše dítě všestranně pohybově rozvíjelo?  Pak tedy zápas je to pravé.

 

    Zápas rozvíjí motoriku, ohebnost, rychlost a sílu. Patří mezi olympijské sporty. Začít se zápasem je vhodné již na začátku školní docházky. Děti během tréninků posilují pomocí vlastního těla a osvojují si základní gymnastické prvky (kotoul, hvězda, přemet, salto). Zároveň si mohou poměřit síly a dovednosti s jinými dětmi - ať už během tréninku nebo při soutěžích pořádaných zápasnickými oddíly, Svazem zápasu České republiky nebo i v zahraničí. Od dvanácti let se mohou zúčastňovat i Mistrovství ČR v žákovských kategoriích. 

 

TRVALE NABÍRÁME NOVÉ ČLENY.

Novinky

Mistrovství ČR v kategorii mladší žáci

10.04.2014 13:36

V sobotu 5.4. 2014 pořádal Sokol Hradec Králové  Mistrovství ČR ve volném stylu mladších žáků na rok 2014. Do Hradce dorazili i dva liberečtí borci. U obou jsme tajně doufali, že se umístí na medailových pozicích. Pro úraz kolene byl z bojů vyřazen Václav Beran, který v předchozích turnajích odváděl pravidelně pěkné výsledky. Vynahradil nám to tentokrát Pavel Knop. Ten ve váze 48kg  předvedl skvělý výkon. Z dvanácti závodníků působil nejpřesvědčivěji, avšak v boji o Mistra republiky díky své nezkušenosti prohrál na body. Tím do Liberce dovezl „jen“ stříbro za druhé místo, i když jsme mu přáli, aby si po poctivé přípravě vybojoval zlato. Jeho výkony v jednotlivých utkáních působily přesvědčivě, všechny soupeře v postupových bojích jako jediný z váhy položil před časovým limitem na lopatky. Myslíme si, že když to takhle půjde dál, ještě o něm v budoucnu uslyšíme.

Velká cena Plzně

16.02.2014 17:21

V sobotu 15. 2. 2014 se zápasníci z našeho oddílu zúčastnili Velké ceny Plzně v zápase ve volném stylu s mezinárodní účastí. O cenné kovy bojovalo 188 zápasníků z 27 oddílů. Náš oddíl zastupovali Antonín Borisjuk (žáci do 59kg), Pavel Knop (ml. žáci do 48kg) a Václav Beran (ml. žáci do 35kg). Tonda měl proti sobě devět soupeřů a vybojoval páté místo. Pavel měl pět soupeřů a skončil taktéž na pátém místě. Vaškovi, který měl čtyři soupeře, o dva body v hodnocení uniklo první místo, získal tedy stříbrnou medaili. Pro Pavla i Vaška to byla dobrá zkušenost a zároveň příprava na mistrovství ČR mladších žáků ve volném stylu, které se bude konat 5. dubna v Hradci Králové.

Foto a odkaz na rajče najdete ve fotogalerii.

Memoriál Zemana a Korycha v Kladně

12.01.2014 15:56

Tuto sobotu 11.1. 2014 se naši zápasníci zúčastnili tradičního turnaje pořádaného TJ Sokol Hnidousy - Motyčín v Kladně. Na začátek roku byla obsazenost turnaje slušná, 139 závodníků z 19 oddílů. Náš oddíl reprezentovali tři borci v kategorii mladších žáků, každý v jiné váze. Karel Vlček - 35kg, Pavel Knop - 48kg  a Václav Beran 33kg. Přes počáteční nervozitu a rozpačitost z nových pravidel ale potvrdili svoje kvality a tréninkové nasazení. Karel Vlček získal stříbro, Pavel Knop bronz a Václav Beran zlato. medailisti zleva - Karel Vlček, Pavel Knop, Václav Beran

Více fotografií neleznete ve fotogalerii.

Mikulášký turnaj v Krásné Lípě

30.11.2013 20:08

30.11. se konal tradiční mezinárodní Mikulášský turnaj v Krásné lípě pod vedením Jana Durce, který slavnostně předal vedení oddílu Krásné lípy do rukou mladší generace, která bude jistě pokračovat v jeho dobré práci. Tohoto turnaje se také zúčastnily naši borci, kteří překvapily svými výkony a potěšily své trenéry. Mladší liberecký borec Matyáš Lachman (přípravka B, 39 kg) se umístil na druhém místě, které si vybojoval vítězstvím na lopatky. Náš druhý závodník Sebastián Lachman (přípravka A, 32 kg) obsadil krásné třetí místo, jehož dosáhl také pomocí výhry na lopatky. Oba naši borci prokázali své kvality a těšíme se na jejich další výkony.

Mistrovství ČR v kategorii mladších žáků, Hodonínský pohár přípravek

17.11.2013 11:28

V sobotu 16. listopadu se čtyři borci našeho oddílu zúčastnili dvou turnajů v Hodoníně. Pavel Knop, Jiří Vlček a Antonín Borisjuk bojovali o titul Mistr České republiky a  Václav Beran bojoval v Hodonínském poháru přípravek. V MČR se utkalo 71 zápasníků a v Hodonínském poháru 178. Kluci bojovali s vypětím všech sil a bylo je zač pochválit, ale konkurence byla veliká. Udělali i tradiční chyby, kterých soupeř využil. Tonda Borisjuk získal na MČR bronzovou medali a Vašek v turnaji přípravek stříbro. (Obrázky a odkaz na ně nalejdete v sekci fotogalerie.)

Turnaj talentované mládeže města Meziboří

14.10.2013 08:31

V sobotu 12.10.2013 jsme se zúčastnili turnaje v Meziboří ve složení: Sebastián Lachman, Václav Beran, Karel Vlček, Pavel Knop a Jiří Vlček. Tunaje se Zúčastnilo 180 závodníků z 18 oddílů. Kluci dělali co mohli, ale na zlaté kovy to nestačilo. Vašek Beran  získal stříbrnou medaili v kategorii přípravka "A" do 32kg, Kája Vlček obdržel stříbro v kategorii přípravka "A" do 37kg, Pavel Knop získal bronz v kategorii ml. žáků do 44kg a Jirka Vlček získal bronz v kategorii ml. žáků do 48kg. Díky kluci, další test bude v Hodoníně 16.11.2013. (Odkazy na obrázky najdete v sekci fotogalerie.)

Turnaj talentované mládeže "O Pohár ministra vnitra (v demisi)" (o:

15.09.2013 18:00

V sobotu 14.9. 2013 jsme se zúčastnili tradičního pražského turnaje s mezinárodní účastí. Celkem se turnaje zúčatnilo 163 borců ze sedmi zemí. Zastupovali nás pouze dva zápasníci. Vašek Beran v kategorii přípravka "A" do 32kg a Pavel Knop v kategorii mladších žáků do 44kg. Oba naši borci si prověřili svoje schopnosti, na kterých mají stále co zlešovat. Vašek získal stříbrnou medaili a Pavel skončil na čtvrtém místě z osmi. Díky kluci!

Přidány nové odkazy do fotogalerie

05.09.2013 07:45

Dnes byly přidány odkazy na galerie fotografií z letošního letního soustředění.

TJ Lokomotiva Liberec pořádá sportovní zábavné náborové odpoledne pro děti a mládež

30.08.2013 07:54

Již tradičně proběhne i letos nábor do sportovních oddílů. Všichni jsou srdečně zváni 3.9.2013 ve 13 - 18 hodin. Více informací naleznete na stránkách TJ Lokomotivy Liberec www.tj-loko-liberec.cz 

Zahájení školního roku

30.08.2013 07:51

Přátelé, zápasníci a noví zájemci o tento sport, tréniky začínají ve čtvrtek 5. září.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>